Czy wiesz, że…

W Kocku od niedawna jest nowe sołectwo - Talczyn Kolonia? Mieszkańcy sołectwa Talczyn postanowili podzielić je na dwa mniejsze. Władze przychyliły się do ich decyzji.  Tak więc obecnie w gminie Kock mamy już 17 sołectw. Mimo, że początkowo niektórzy wnosili zastrzeżenia, co do nowej nazwy, decyzja zapadła. Nie Talczyn II, nie Talczyn Tereba a Talczyn Kolonia. 

 

Tegoroczne dożynki nie odbędą się jak zawsze w centrum Kocka? Mała frekwencja na obchodach spowodowała, że pojawił się pomysł by zmienić ich formułę i przenieść dożynki do poszczególnych miejscowości. Już wiadomo, że tegoroczne obchody odbędą się w Talczynie.


Ponad 700 mieszkańców miasta i gminy Kock zarejestrowanych było w Powiatowym Urzędzie Pracy na koniec lutego tego roku?  Stopa bezrobocia w Kocku na koniec tego miesiąca wynosiła 17,8%. 

 


Gmina Kock otrzymała dofinansowanie na budowę wielofunkcyjnego boiska – Orlik? W ramach inwestycji powstanie obiekt, na którym młodzież będzie grać w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. Boisko zostanie oddane do użytku prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

 

Zastanawiałeś się kiedyś czy Kock Kolonia i Kolonia Kock to to samo? Jeśli myślisz, że tak…niestety jesteś w błędzie. Kolonia Kock i Kock Kolonia to różne nazwy, jest ulica Kolonia Kock, a Kock Kolonia to sołectwo.

 

Data dodania: 20.04.2011   Autor: Ułanka
 Komentarze

 nick:      Wpisz odpowiedz: 3 + 4=
 Tekst
 


Wykonywanie stron internetowych -labofarts.pl
php flash wizytowki i inne projekty graficzne
MisterWhat Polski Katalog Firm
MisterWhat Polski Katalog Firm
stat4u